Domů Novinky

Jak jíst s Neviditelnymi Rovnatky?

Hen, abychom začali

No právě, většina z nás pravděpodobně ví, že neviditelné rovnátka jsou ta nejmodernější verze rovnátek. Ale jak se s nimi správně stravovat? Moji kluci Matyáš a Šimon nosili rovnátka a pokud jste někdy měli tu "radost", víte, že každé jídlo může být docela výzvou. Často mi je lítali po místnosti jako malé pastelky! Ale uchovávejte slzy - já, "nejlepší táta na světě" (jak říkají moji kluci), jsem pro vás a vaše děti připravil návod, jak se s neviditelnými rovnátky správně stravovat, abyste byli šťastnější, zdravější a především, abyste nebyli stále hungry. Tak se pojdme podívat na naše 5 kroků do kulinařského ráje s neviditelnými rovnátky.

Jak si vybrat jídla vhodná pro neviditelné rovnátka

Když měli kluci nově nanesená rovnátka, byli na nějakou dobu omezeni, co se týče stravování. Některá jídla jsou pro nosiče neviditelných rovnátek prostě problematická. Například tvrdé ovoce, jakou je jablka nebo hrušky, je potřeba nakrájet na menší kousky, aby člověk nemusel do nich kousat přímo. Rovněž i křupavé zelené saláty mohou být obtížné. Ale není vše ztraceno! Třeba jogurty nebo smoothies jsou ideální, protože se nemusí doušovat a nezůstáva v rovnátkách žádné jídlo. A co třeba těstoviny nebo rýže? Ty jsou taky skvělé.

Představte se - vaši nejlepší přátelé: zubní nit a kartáček

Nějaký ten čas zpátky, když Šimon poprvé dostal svá neviditelná rovnátka, se mi zdálo, že mám pořád kartáček nebo zubní nit v ruce. A teď vím proč: při každém jídle se něco zachytí a trápí nositele rovnátek. Pro klídek duše a pohodlí vašich dětí (a samozřejmě i pro jejich zdraví!) doporučuji mít po ruce zubní kartáček a nit. Jídlo se může zachytit kdekoli a způsobit nepříjemnosti. Tudíž je lepší si zuby čistit po každém jídle. Bolestivé dásně mohou být navíc léčeny ústní vodou, která zmírňuje bolest a zánět.

Jak jíst s neviditelnými rovnátky ve veřejných prostorách

Můj Matyáš je společenská duše a miluje jídla venku, ale s neviditelnými rovnátky se nám to zamotávalo. Ale po nějakém čase jsme přišli na pár tipů a triků, jak se s tím vypořádat. Jídlo v restauracích je, jak si můžete představit, jiné než doma. V restauraci nemůžete jednoduše vylézt do koupelny a vyčistit rovnátka po každém soustu. Proto jedna z nejlepších rad, co vám můžu dát, je vybrat si jídla, která se nepřižvýkají. Přesto, pokud se rozhodnete pro něco křupavého, mějte po ruce zubní nit. A nebojte se požádat personál, aby vám přinesl extra servítky.

Malý krok pro člověka, velký krok pro zuby: naučte se správné techniky jídla s neviditelnými rovnátky

Znáte to - jste v restauraci, právě jste dostali ten svůj obrovský hamburger s extra sýrem a najednou máte strach se do něj zakousnout kvůli vašim neviditelným rovnátkům. Sama se vám to možná nestalo, ale můj Matyáš měl tento problém dost často. A tak jsme se museli naučit správné techniky jídla s neviditelnými rovnátky. Pokud se do něčeho koušete, je lepší se pokusit přejít kousání předními zuby a snažit se to, co jíte, naporcovat a kousat zadními zuby - je to lepší nejen pro ústní hygienu, ale také pro pohodlí. Je důležité také myslet na to, že pokud něco koušíte, rovnátka mohou lehce poskočit a tím pádem není třeba do toho „jít držkou“. Cvičení dělá mistra, tak se nezdráhejte a zkoušejte různé techniky, dokud nenajdete tu nejlepší pro vás.

Ať už jíte v restauraci nebo doma, s dětmi, nebo sami, je důležité, aby jste se snažili udržovat nejen svá rovnátka, ale i ústa a dásně co nejzdravější. A to se samozřejmě dá i s neviditelnými rovnátky. Takže si ještě jednou připomeňte mé tipy a doporučení, vybavte se správným vybavením a nebojte se jíst. Jídlo by mělo být radost, ne stres. Ať už máte rovnátka nebo ne, jíst by mělo být jednoduché a příjemné. A s těmito radami to určitě bude. Dobrou chuť!

Související příspěvky

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná