Domů Novinky

Na co pomaha jedlá soda?

Magický prach jménem jedlá soda

Mluvíme tu o jednom z mých nejoblíbenějších domácích pomocníků, o prachu bílém, levném a snadno dostupném. Ano, jedlá soda získává svou slávu díky svým neuvěřitelným vlastnostem a široké škále použití. Často jsem uvažovala jak tahle skromná látka může tolik pomoci. A tak jsem se rozhodla sdílet své zkušenosti a různé způsoby, jak využít jedlou sodu v běžném životě.

Jedlá soda a vaše kuchyně - královna čistoty

Jeden z mých nejoblíbenějších způsobů použití jedlé sody je v kuchyni. Víte, jsem matka dvou úžasných dětí, Viléma a Elišky, a milují vaření. A s vařením přichází také úklid, který je občas frekventovaný i naší mazlivou kočičkou Míšou. Nicméně jedlá soda nám umožňuje udržovat naši kuchyň v čistotě a to bez použití agresivních čisticích přípravků. Tuto bílou substanci používám pro čistění sporáku, dřezu ale i nádobí. Jedlá soda dokáže snadno odstranit i ty nejodolnější zbytky jídla na nádobí. A co je na tom nejlepší? Všechno to funguje bez škubání rukou a bez chemikálií. Je to taková má malá domácí magie.

Bílé zuby? S jedlou sodou jednoduché

Pokud jde o péči o zuby, jedlá soda je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak vybělit zuby doma. Přiznám se, že mě tento tip zaujal jako první, když jsem začala experimentovat s jedlou sodou. Je to tak jednoduché, stačí smíchat jedlou sodu s malým množstvím vody, a vaše zubní pasta je připravena. Plus mírný a příjemný pocit čistoty, který to dodává vašim zubům!

Mým tajným tipem pro krásnou pleť

Pokud jde o péči o pleť, tak tu jedlá soda hrá významnou roli na mém kosmetickém stole. Tento univerzální produkt je opravdovým zázrakem pro všechny typy pleti. Například peeling na obličej z jedlé sody a vody mi pomáhá udržovat si pleť čistou a bez akné. Kromě toho může jedlá soda pomoci zklidnit podrážděnou pleť, neutralizovat mastnotu a dokonce pomoci vyhladit vrásky.

Bezpečný a účinný pomocník při úklidu

Když přijde podzim a naše kočka Míša nám přinese potěšení v podobě bláta na koberci (ano, i to se u nás doma stává), jedlá soda je tu, aby nám s tím pomohla. Použití je velmi jednoduché. Stačí jen posypat místo, kde je skvrna, jedlou sodou a nechat ji tam působit. Pár hodin po nanesení jedlé sody stačí místo vykartáčovat a koberec je zase jako nový.

S bezva jedlou sodou si zvládnete i provonět šatník

Jsem si jistá, že nejsem jediná, kdo má problém s pachem ve šatníku či šatně. Ale nemusíte se bát, mám zde pro vás jednoduché řešení - a jaké jiné než jedlá soda. Stačí jen umístit otevřenou krabičku s jedlou sodou na polici ve skříni. Jedlá soda je skvělá pro absorbování nepříjemných pachů. Takže ani moje děti nevypadají po tělocviku jako malé börky.

Zkoumání jedlé sody a jejího potenciálu stálo opravdu za to. Tato skromná bílá látka nabízí tolik možností, že je těžké je všechny spočítat. Svého času jsem se pokoušela připravit i vlastní kynutí kváskového chleba s použitím jedlé sody, ale to je už zase na jiný příběh. Ale v žádném případě to neznamená, že byste neměli s jedlou sodou experimentovat. Naopak, doporučuji vám to vyzkoušet a třeba objevíte nějaké nové, nečekané způsoby, jak ji využít. A pokud ano, určitě mi o nich dejte vědět. S radostí se podělím o své zkušenosti a nově objevené triky s jedlou sodou.

Související příspěvky

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná