Domů Novinky

Co způsobuje žluté zuby a jak je bělit

Příčiny žlutých zubů

Dovolte, abych s vámi sdílela informace, které jsem si udělala na téma žlutých zubů. Je mi zřejmé, že je to něco, o čem se nám nechce moc mluvit, ale je to nezbytné. Příčinou žlutých zubů může být mnoho věcí. Samozřejmě, nápoje jako káva, čaj, červené víno a různé sladkosti mohou způsobit skvrny na našich milovaných zoubcích, ale je tu mnohem víc. Třeba kouření, stárnutí nebo dokonce genetika - to vše může způsobit, že naše zuby nebudou tak bílé, jak bychom si přáli.

Co s tím můžeme dělat?

Teď už víme, co může způsobit žluté zuby, ale co můžeme dělat pro to, abychom měli zase bílé zuby? Existuje nespočet možností, jak toho dosáhnout, od domácích léků až po profesionální bělení zubů. Záleží jen na vás, co si vyberete.

Bělení zubů doma

Jestliže nemáte rádi návštěvy u zubaře nebo nechcete utratit hromadu peněz za bělení zubů, tak existují možnosti, jak své zuby vybělit doma. Třeba soda bikarbona, kokosový olej nebo dokonce jablečný ocet. Je důležité, aby byly tyto metody používané správně a s rozumem, aby nedošlo k poškození zubů. A nezapomínejte, že výsledky nemusí být okamžité - je potřeba trpělivosti.

Profesionální bělení zubů

Pokud chcete vidět rychlé výsledky, tak profesionální bělení zubů je tou správnou volbou pro vás. Zubaři mají speciální nástroje a techniky, díky nimž mohou dosáhnout výsledků za jeden den. Profesionální bělení zubů ovšem stojí více peněz než domácí metody.

Péče o zuby po bělení

Ať už se rozhodnete pro domácí nebo profesionální bělení zubů, je důležité se o své zuby dále starat. Vyhněte se kávě, červenému víně a kouření, jakmile se rozhodnete vybělit zuby. A samozřejmě nezapomeňte na pravidelné čištění zubů - minimálně dvakrát denně.

Je bělení zubů bezpečné?

Toto je otázka, kterou si kladou mnozí z nás. Odpověď je - obecně ano, pokud je bělení prováděno správně a s rozvahou. Pokud se rozhodnete pro domácí bělení zubů, je důležité dodržovat pokyny a nechat zoubky odpočívat. Pokud se rozhodnete pro profesionální bělení zubů, tak zubaři vědí, co dělají a jak postupovat, aby nedošlo k poškození zubů.

Můj příběh o bělení zubů

Na závěr bych vám chtěla představit svůj příběh. Rozhodla jsem se pro domácí bělení zubů pomocí sody bikarbony. Bylo to trochu nepříjemné a trvalo to několik týdnů, než jsem viděla nějaký výsledek, ale nakonec to stálo za to. Cítím se nyní mnohem sebevědoměji a usmívám se na všechny strany. Můj návod na domácí bělení zubů najdete v dalším článku.

Související příspěvky

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná