Domů Novinky

Jak casto pouzivat bělicí pasky?

"Když zuby nesvítí jako orchestra: nepodceňujte význam úsměvu"

Na úvod bych chtěl říct, že jsem se nikdy nepovažoval za zářivou hvězdu světa dokonalého úsměvu. Ačkoliv moje žena, Dominika, mi často říká, že můj úsměv je pro ni to nejkrásnější na světě, vždy jsem měl pocit, že mých zubů by mohlo být vidět víc. Ale to byla dříve, než jsem objevil bělicí pásky!

"Bělicí pásky: zázrak v malém balení"

Bělicí páska je tenký proužek pružného materiálu potažený speciálním bělicím gelem. Když jej nalépíte na zuby, gel z páska začne postupně pronikat do skloviny a zbavovat ji pigmentace, která způsobuje její žloutnutí. Skutečně se jedná o malý zázrak moderní technologie. Kovovou skříň se světly pocházející z dalekých 90. let opravdu nenahradí. Je tu ovšem otázka - jak často je používat?

"Každý den, jednou týdně nebo při úplňku? Frekvence použití bělicích pásů"

Podle mě je výběr frekvence použití bělicích pásů podobný jako výběr správného momentu pro vyvenčení psa. Náš pes Max třeba miluje dlouhé procházky, ale mnohokrát mi dá najevo, že je v pohodě pobyčet doma. Stejně tak bělicí páska miluje blýskání na zubech, ale to neznamená, že ji musíme používat každý den.

Každý z nás má trochu jinou sklovinu zubů a reaguje jinak i na bělící gely. Ve všeobecnosti ale platí, že pokud vám pásky nepůsobí nepříjemnosti (pocit pálení, citlivost zubů), lze je používat pravidelně, ideálně jednou až dvěma týdně. Ale pozor! I bělení má své meze, bělením totiž můžeme svým zubům i škodit, proto je vhodné aplikovat bělicí pásky spíše s mírou.

"Může se bělení zubů stát naší pravidelnou rutinou?"

Myslíte si, že máte na paměti další věc, kterou musíte mít na paměti, jako je polévání květin, krmení Maxe nebo zavolání mamince? No, pak mám pro vás dobrou zprávu. Používání bělicích pásů nevyžaduje tolik pozornosti. Protože je jejich aplikace extrémně jednoduchá, můžete je nosit například při sledování televize, vaření nebo pracích v domácnosti. Je to jako nosit ponožky: jednoduše si je obléknete a pak je sjedete. A podobně jako s ponožkami, ani páska nemusí být stále na místě. Můžete ji kdykoli sundat, pokud máte pocit, že by to bylo vhodnější.

"Nezapomínejte: vždy je důležitá správná hygiena zubů"

Ať už se rozhodnete pro bělicí pásky, nebo ještě zůstáváte u klasické paste a kartáče, klíčem k zářivému úsměvu je vždy správná ústní hygiena. Proto si zuby čistěte alespoň dvakrát denně a používejte dentální nit nejméně jednou denně. V případě potřeby navštivte svého stomatologa. On nebo ona vám určitě poskytnou další rady a tipy, jak udržet svůj úsměv co nejlepší.

"A nakonec: bělení zubů je otázka osobní volby"

Mějte na paměti, že i když bělicí pásky mohou zlepšit vzezření vašeho úsměvu, nejsou nezbytné pro zdraví vašich zubů. Ve skutečnosti může být přirozená barva zubů pro někoho atraktivnější než uměle bílé zuby. Já osobně považuji svůj úsměv za zvláštní a jedinečný, tak jako každý jiný. A bez ohledu na to, jestli jsou moje zuby zářivě bílé, nebo pohodově přirozené, moje Dominika je má vždy ráda. Což je pro mě nejdůležitější.

Související příspěvky

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná