Domů Novinky

Jak si vyčistit zuby bez pasty?

Neobvyklé přírodní alternativy k zubní pastě

Jak víte, každý den si čistím zuby zubní pastou, jestliže jste jako já, tak někdy zapomenete si koupit novou tubu nebo prostě během cesty nemáte přístup k vaší oblíbené značce. Někdy je třeba zkusit něco nového, a zdá se, že čištění zubů bez pasty má nějaké zajímavé výhody. Je to jako když cestujete džunglí bez GPS - musíte se spolehnout na přírodu a někdy se naučíte přežít s tím, co máte. Co když bych vám řekla, že existují alternativy k zubní pastě rovnou z přírody, které jsou také efektivní a občas dokonce méně nákladné? Přidáme do toho ještě trochu vědy pro oživení tohoto článku.

Zaručené metody čištění zubů s použitím jedlých ingrediencí

Fakt, že můžeme použít jedlé ingredience k vyčištění zubů, je naprosto fascinující. Pokud jste nadšenec pro přírodní produkty, jak jsem já, tak tu máme několik možností. Ingredience jako sůl, soda bicarbona nebo kokosový olej jsou skvělé pro čištění zubů a nemusíte ani vstát z gauče, abyste je sehnali - stačí se podívat do vaší kuchyně. Nedávno jsem byla na dovolené, kde jsem zapomněla zubní pastu a nebyla možnost ji koupit. A tak jsem musela být kreativní. Skočila jsem do kuchyně a vzala lžičku jedlé sody, nejprve to bylo trochu nepříjemné, ale po chvíli jsem si zvykla a zuby si hezky vyčistila.

Použití bylin k čištění zubů

Byliny jsou něco jako čarodějové naší kuchyně. Nevěřili byste, kolik věcí můžeme dělat s bylinkami. K čištění zubů lze použít bylinky jako je šalvěj, měsíček lékařský nebo neem. Šalvěj můžete prostě rozdrtit a použít jako pastu, měsíček a neem se používají hlavně v formě prášku, který si můžete koupit v obchodě s přírodními produkty. Bylinky nejenže čistí zuby, ale také osvěžují dech a působí antibakteriálně. Minulý rok jsem měla problémy s dásněmi a zubním kazem. Moje kamarádka mi doporučila prášek z neemu, který mi velmi pomohl. To bylo poprvé, co jsem použila něco jiného než zubní pastu a byla jsem překvapená, jak skvělé to bylo.

Čištění zubů použitím březového dřeva a dřevěných štětců

Použití dřeva k čištění zubů vidíte často v historických filmech, ale stále je to velmi účinný způsob. Existují dřevěné štětce a takzvané březové zubní nitě, které jsou oblíbené v některých kulturách. Březové dřevo vyniká svými antibakteriálními vlastnostmi a je také skvělým materiálem pro čištění mezi zuby. Mám tady příběh: jednou jsem se ztratila během horské výpravy. Byla jsem bez zubní pasty, ale našla jsem březový strom. Připomněla jsem si cosi, co jsem četla o bříze a antibakteriálních vlastnostech tohoto dřeva. Takže jsem si vyrobila improvizovaný zubní štětec a čistila si zuby. Bylo to zážitek, který bych nikdy nezapomněla.

Pěstování si vlastních zubních past a alternativ

Jestli jste člověk, který si rád vyrábí věci doma, budete milovat tento tip. Můžete si vyrobit vlastní zubní pasty nebo alternativy. Toto je skvělá volba pro ty, kteří se chtějí vyhnout chemikáliím v komerčních pastách. K pěstování patří například použití mátových listů, které lze zvládnout i v domácích podmínkách. Máta má navíc příjemný chladivý efekt a může vám pomoci udržet dech svěží po dlouhou dobu. Když jsem byla malá, měla jsem ráda, když mi maminka dávala mátové listy na zuby po jídle. Dodnes si to pamatuji jako jednu z nejpříjemnějších zkušeností mého dětství.

Konečně, musíme si uvědomit, že se nám v životě někdy stává, že máme omezené možnosti a musíme být kreativní. Bez ohledu na to, zda zapomenete zubní pastu nebo jen chcete vyzkoušet něco nového a přírodního, tyto metody vám určitě poskytnou účinné a bezpečné řešení. Jen si pamatujte, že všechny tyto metody jsou skvělými alternativami, ale nikdy nenahradí profesionální zubní péči. Tedy jdeme dál a vyzkoušíme něco nového, co nám příroda nabízí!

Související příspěvky

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná