Domů Novinky

Sady Na Bělení Zubů: Mýtus Nebo Realita?

Úvod do světa bělení zubů

Když jsem byla malá, žádný z nás ve škole neměl zrovna nejžhavější zuby. Byli jsme šťastni, pokud jsme neměli zuby jak brambory. Ale dnes? Dneska se bělení zubů stalo normou už dávno. Sady na bělení zubů vypadají jako kouzelnický trik pro náš úsměv. Jako kdybyste najednou mohli mít zuby jako filmové hvězdy. Alá Hollywood hned v obýváku. Pokud jste na vážkách, jestli s tím začít, pokusím se vás trochu provést tímto tajemným světem a rozhodnout, jestli je to mýtus nebo realita.

Co to vlastně je, bělení zubů?

Začněme od začátku. Co je tedy vlastně to bělení zubů? Když mluvíme o zubním bělení, myslí se tím odstranění povrchových skvrn a zesvětlení barevného odstínu zubů. Jde o dobrou zprávu pro všechny, kdo mají rádi kávu, čaj nebo červené víno a kteří kvůli tomu nesou na svých zubech následky. A pro kouřáky nemluvě. Ale to platí i pro nás, kteří makáme na zdravém jídelníčku a zubní hygieně. Zuby totiž mění barvu i s věkem, což udělá své i u těch nejpečlivějších jedinců. Ale není vše ztraceno, právě na to jsou ty sady na bělení zubů.

Jak fungují sady na bělení zubů?

Podívejme se tedy, jak tyto sady na bělení ve skutečnosti fungují. Cílem bělení zubů je odstranit skvrny a zesvětlit barvu zubů. Jak toho dosáhnout? Většina procesů bělení zubů zahrnuje nějakou formu peroxidu. Zatímco peroxid vodíku se používá v profesionálních zubních procedurách, sady na domácí bělení často obsahují peroxid karbamidu. Peroxid se složí na povrch zubu, pronikne do smaltu a reaguje s molekulami, které způsobují skvrny na zubech. A právě tady nastupuje magie bělení zubů.

Je bělení zubů bezpečné?

Většinou se ptáte na to, jestli je bělení zubů bezpečné. Chápu, nikdo nechce riskovat své zdraví kvůli bílým zubům. Dokonce i můj Tomáš se mě ptal, jestli mu to "nějak nezničí zuby". Osobně jsem si prošla mnoho studií a expertů a všechno ukazuje na to, že bělení zubů je bezpečné, pokud dodržíte instrukce. To znamená, aby jste nepřeháněli s množstvím bělícího gelu a časem působení. Ale jako všechno v životě - i zde platí zlatá střední cesta. Bělení zubů nikdy nenahradí pečlivou denní hygienu zubů.

Mýty a fakta o bělení zubů

Ahoj světe mýtů a faktů o bělení zubů! Každý má svůj názor na to, co funguje a co ne. Co je bezpečné a co ne. Co způsobuje bolest a co ne. Ale co je na tom pravdy? Bělení zubů může způsobit dočasnou citlivost zubů, ale ve většině případů je to dočasné. U některých lidí může také dojít k dočasnému podráždění dásní. Ale všechny tyto nežádoucí účinky obvykle zmizí po ukončení bělení zubů. Pak tu máme i ten mýtus, že bělení zubů funguje na všechny typy skvrn. Bohužel, některé skvrny, jako jsou ty způsobené užíváním některých antibiotik nebo vrozenými poruchami, se mohou ukázat jako odolné vůči bělícím procesům.

Může se mýtitus stát realitou?

Na závěr se tedy ptáte, jestli se může mýtus o bělení zubů stát realitou. Můj názor? Ano, může. Ale stejně jako u všeho i tady platí, že výsledek závisí na nás samotných. Pokud zvolíme kvalitní sadu na bělení zubů, dodržujeme instrukce a správný postup, nepřeháníme to s množstvím a časem a nespoléháme na bělení jako jedinou cestu k bílým zubům, může se mýtus o bělení zubů skutečně stát realitou. Tak, jako se stal realitou pro mou Elišku, která teď nemůže přestat se usmívat. A pro mě. A doufejme, že i pro vás. Ale nezapomeňte, i když máte zuby jak perle, pořád musíte dodržovat zásady správné hygieny zubů. A taky se usmívat, protože úsměv je nejlepší make-up na světě!

Související příspěvky

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná