Domů Novinky

Jak se přizpůsobit životu s neviditelnými rovnátky

První krůčky s neviditelnými rovnátky

Když jsem si poprvé nasadila svá průhledná rovnátka, neznala jsem svým pocitům mezí. Byla jsem skálopevně přesvědčená, že mi doslova změní život a bude to úplná hračka. Jak jsem se ale mýlila. První dní, dokonce týdnů, byl skutečný oříšek. Ale nezoufejte! S trochou trpělivosti a správným přístupem se dají překonat všechny nástrahy.

Výzva zvaná strava

Ať už jste milovníkem skvělé kávy, milujete zákusky nebo nemůžete žít bez tuhých jablek, s neviditelnými rovnátky bude třeba udělat kompromisy. Tuhá a sladká strava může rovnátko poškodit nebo dokonce zalomit, což by posunulo celý proces do týdnů zpátky. Moje tipy? Snažte se vyhnout tuhé stravě a sladkostem, pokud je to možné. Když už ale touha po jablku či croissantu převládne, vyjměte si rovnátka před jídlem a poté je důkladně vyčistěte.

Čištění - základ úspěchu

Čištění rovnátek může být na začátku trochu zapeklité. Kdo by to byl řekl, že se taková maličkost může stát takovou výzvou? Ale jak se říká, praxe dělá mistra. Připravila jsem pro vás pár tipů, které vám čištění usnadní. První bod je zásadní – čistěte pravidelně! Já si rovnátka čistím hned po jídle, abych si byla jistá, že v nich nezůstane žádné jídlo, které by mohlo způsobit potíže. Důležitý je také správný výběr kartáčku. Já jsem si ze začátku vystačila s obyčejným malým kartáčkem na zuby, ale později jsem přešla na speciální kartáčky pro rovnátka. A věřte mi, udělalo to obrovský rozdíl!

Komfortní nošení - reálný sen

Neviditelná rovnátka mohou mít své mouchy - ať už to je nepohodlí, pocit „cizího předmětu“ v ústech nebo drobná bolest, která může první dny provázet. Ale nebojte, i na toto se dá zvyknout. Osobně jsem si nechala vyrobit speciální voskové náplasti, které se dají jednoduše přilepit na rovnátka a znatelně zvyšují komfort nošení. Když jsem cítila, že rovnátka tlačí nebo škrábou, jednoduše jsem si aplikovala voskovou náplast a bylo to mnohem lepší. Ale pamatujte, pokud cítíte silnější bolest, je důležité se obrátit na odborníka.

A co vy? Jaké máte zkušenosti s neviditelnými rovnátky? Budu ráda, když se podělíte o své tipy a triky, které vám usnadňují život s rovnátky. A pamatujte, klíčem je trpělivost a pravidelnost. A i když to může někdy být nelehké, výsledek rozhodně stojí za to!

Související příspěvky

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná