Domů Novinky

Zubní implantáty: Jaké jsou možnosti platby?

Námět a potřeba zubního implantátu

Kolikrát jsem se potkal s tím, že člověk, který potřebuje zubní implantát, neměl vůbec tušení o tom, jak to všechno probíhá. A tak jsem se rozhodl, že se na to vrhnu a podívám se na to podrobněji. Zuby jsou něco, co často bereme jako samozřejmost, dokud něco nebolí. A až v tu chvíli si uvědomíme, jak důležité jsou. Já to vím rozhodně až až. Kdo mi bere tu radost z křupavých jablíček, z tousty ráno ke kafi, z toho když mám chuť skousnout si vlašský ořech? No přeci zub, který mi chybí.

Osobně jsem si prošel obdobím, kdy jsem měl problémy se zuby a musel jsem řešit zubní implantáty. Není to nic příjemného a vždycky jsem si říkal, že bych tomu raději předešel, kdyby to šlo. Ale někdy to prostě nejde. A tak je dobré vědět, jaké jsou možnosti a jak to funguje. A tak jsem se pustil do hledání a zkoumání a výsledky mého bádání se s vámi dnes podělím.

Jak fungují zubní implantáty

Zubní implantáty chápu jako malé titaniumové šrouby, které se zavrtají do kosti v místě chybějícího zubu. Na tyto šrouby se pak upevní korunky, které nahradí chybějící zub. Jsou to tedy umělé zuby, které jsou ale pevně zakotveny v kosti a tak se chovají jako skutečné zuby. Vypadají navíc tak skvěle, že by si jen málokdo všiml, že nejsou pravé, dokud mu to neřeknete.

Ale téma, které mě zajímalo nejvíce, bylo, jak to vlastně s těmi implantáty je z hlediska platby. Protože to, co mě vždycky u zubních lékařů nejvíce rozčilovalo, bylo, když mi po proceduře oznámili sumu, kterou si mám připravit. A to bylo často až takové množství, že bych si za to mohl koupit auto. A to rozhodně není přehnaná metafora.

Rozdílné ceny zubních implantátů

Ceny zubních implantátů se liší podle mnoha faktorů. Může jít o značku implantátu, o lékařskou praxi, o geografickou oblast, o komplexnost postupu a o mnoho dalších faktorů. Není tedy možné říci, že cena je pevně stanovena. Každá situace vyžaduje individuální přístup a tak se cena určuje individuálně.

Podívejme se na některé faktory, které mohou ovlivnit cenu zubního implantátu. Prvním z nich je samozřejmě materiál implantátu - ne všechny zubní implantáty jsou vytvořeny rovnocenně. Některé mohou být vyrobeny z dražších materiálů, které jsou více odolné nebo mají zdravotní výhody. Druhým faktorem je značka implantátu - stejně jako v jakékoliv jiné oblasti existují i u zubních implantátů různé značky a různé kvality. Kvalitnější značky často stojí více.

Platby za zubní implantáty

A nyní přicházíme k nejdůležitější části - jak zaplatit za zubní implantát. Zde existuje několik možností, ale vše záleží na osobních okolnostech a situaci. Můžete si dovolit platit vše najednou? Nebo je pro vás lepší splátkový plán? Pokud jste se rozhodli pro zubní implantáty, měli byste se nejprve informovat o možnostech platby.

A pak je tu pojištění. V mnoha případech může být zubní implantát pokryt pojištěním, pokud je nutný pro váš zdravotní stav. Některé pojišťovny vyžadují, abyste prokázali, že implantát je nutný pro opravu škody způsobené úrazem nebo nemocí. Někde je zase třeba počítat s tím, že se jedná o cosmetický zákrok, který nebude pokryt.

Jak získat finance na zubní implantát

Někdy může být placení zubního implantátu velmi nákladné, a to i s pojištěním. Proto je dobré mít na uvědoměli několik možností, jak získat finance na pokrytí nákladů. Je zde například možnost úvěru od banky nebo úvěrové společnosti. Můžete také využít osobní úspory, pokud je máte. Někteří lidé se rozhodnou pro vzít si půjčku od rodiny nebo přátel. A pro některé je možnou variantou prodej majetku.

A pak existují různé fondy či dotace pro lidi, kteří si nemohou dovolit zubní implantáty. Některé nemocnice a kliniky nabízejí také různé typy financování, včetně splátkových plánů nebo přímých úvěrů pro pacienty. Je tedy dobré se vždy zeptat na různé možnosti v lékařské praxi.

Cesta k radosti z jídla

Zubní implantáty mohou být skvělým řešením pro lidi s chybějícími nebo poškozenými zuby. I když je proces náročný a může být nákladný, výsledky mohou být ohromující. Osobně jsem velmi rád, že jsem to podstoupil. Konečně se můžu opět smát bez zábran a užívat si jídlo bez bolesti. A tak doufám, že se mi podařilo odpovědět na některé otázky ohledně zubních implantátů.

Inu, nikdo neřekl, že na cestě k dokonalému úsměvu nebudou překážky, ale věřte mi, stojí za to se s nimi popasovat. Takže se nebojte jít za svým snem o dokonalém úsměvu. Protože, jak se říká, smích je nejlepší lék. A já dodávám, pokud můžete smát tak, aby vám zářily oslnivě bílé zuby, je to ještě o trochu lepší.

Související příspěvky

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná