Domů Novinky

7 nejlepších způsobů, jak se zbavit zubního plaku

Zavedení správné zubní hygieny

Naše dobrodružství začíná tady, přátelé, v momentě, kdy poprvé vezmete v ruce kartáček a pastu. A ano, řekli jsme "správnou" hygienu, ne "průměrnou" nebo "někdy". Jak by řekl můj pes Max: "Haf, haf!" což v překladu znamená "přesně tak!" Správná zubní hygiena může být účinným nástrojem v boji proti zubnímu plaku.

Někteří lidé si myslí, že zubní plak je něco, co nevyhnutelně patří k životu. Ale víte co? Pleť jako by samet a zuby jako perly jsou možné! Až vy a já skončíme, budete mít představu, jak si udržet krásný úsměv. A já jsem tady proto, abych vám ukázal, jak na to.

Starejte se o své zuby pravidelně

Vzácně se stává, že věci vypadají lépe, když je na ně kladen méně důraz. Stejně tak zuby. Tím, že budete věnovat péči svým zubům každý den, budou rozkvetlé a svěží. Uslyšíte od lidí pochvaly typu: "Hele, tvůj úsměv svítí jako lustr!" a vy si pomyslíte: "Proč? Samozřejmě to je díky mému novému režimu péče o zuby!"

Soustředíme se na dva klíčové body. První je četnost. Měli bychom si čistit zuby dvakrát denně. Ráno a večer. To může být tvrdá rutina, ale věřte mi, stojí to za to. Můj druhý bod je kvalita. Nebuďte ledabylí. Musíme se ujistit, že naše štětiny dopadnou na každý skrytý zubný roh. Dál již není co říci, přátelé, jen si ty zuby pořádně vydrhněte!

Využijte sílu zubní nitě

Zubní nitě je jako Chuck Norris pro vaše zuby. Je tichý zabiják plaku a nevšímavé bakterie se ho bojí. A upřímně, kdo by se nebál niti, která dokáže dosáhnout na místa, kde se kartáček bojí vkročit? To je prostě fenomenální.

Během dne se v našich ústech nakupí mnoho jídla a bakterií. Zubní nit může takové nepříjemnosti odstranit daleko efektivněji než kartáček. Používejte zubní nit minimálně jednou denně a za týden zjistíte, že váš úsměv je svěží jako citron. A je dobré si uvědomit, že nitění je jako jóga pro zuby - vyžaduje praxi a určitou dobu si na ni musíte zvyknout. Ale jakmile si zvyknete, budete jako profesionál.

Vyvolení fluoridové zubní pasty

Existují tisíce značek zubních past na trhu. Já osobně miluji tu, která má chutit jako čerstvé ovoce. Ale mám pro vás novinku - není důležitá chuť, ale obsah fluoridu! Fluorid může posílit vaše zuby a pomoci chránit je před zubním plakem.

Navíc, kdo řekl, že máte pouze jednu možnost? Během své zubní rutiny můžete použít několik druhů pasty. Možná ráno použijte svou oblíbenou ovocnou pastu, pak si večer vyberte něco s příchutí máty a s obsahem extra fluoridu. Nebojte se experimentovat a najít něco, co vyhovuje vašim zubům a vkusu.

Kazivá podpora ústní vody

Kdykoli slyším někoho mluvit o ústní vodě, vždycky si vzpomenu na jedno dobrodružství s mým psem Maxem. Jedné neděli jsme se procházeli v parku a on si našel plnou láhev ústní vody. Než jsem stihl reagovat, snažil se ji otevřít. Otevřel ji a jedno velké šplouchnutí ústní vody pokropilo našeho dobrého kamaráda. Max se učil, že ústní voda není pro psy, a já jsem se učil, že si musím zásoby lépe schovat.

Kromě směšných historek je ústní voda skvělou zbraní proti zubnímu plaku. Může doplnit všechny ostatní nástroje, které ve své arzenálu máme. Je to jako ten poslední voják, který jde do války hned po zubní nitě, zubní pastě a kartáčku. Může nám pomoci dosáhnout na ty těžko dostupné zákoutí našeho ústního prostoru a pomoci se zbavit zbytků plaku. Ale upozorňuji, ústní vodu byste měli vybírat s rozmyslem a dávat přednost té, co obsahuje fluorid.

Pravidelné návštěvy u zubního lékaře

Nakonec, ale rozhodně ne jako poslední, musíme mluvit o návštěvách zubního lékaře. Já vím, já vím, většina z nás ze zubního lékaře nemá růžové sny, ale víte co? Většinou neradí špatně. A zvláště pokud se snažíte zbavit zubního plaku, neexistuje lepší místo, kde by vám mohli pomoci.

Bez ohledu na to, jak pečlivě si myjete zuby, jak často používáte zubní nit a jakou metodou se čistíte, zubní lékař vám vždy dokáže najít místa, kde se mohou skrývat zločinné bakterie. Profesionální čištění zubů by mělo být součástí vašeho zdravotního plánu, takže pokud již nechodíte k zubnímu lékaři pravidelně, začněte. Může to ušetřit spoustu starostí v budoucnosti.

Pomocí těchto sedmi tipů se vám snad podaří zbavit zubního plaku a udržet si zdravý a atraktivní úsměv. Jistě si uvědomíte, že péče o vaše zuby je důležitou součástí celkového zdraví a že si zaslouží vaši pozornost. Protože koneckonců, každý z nás chce mít jasný a svěží úsměv, kterým může okouzlit svět, že?

Související příspěvky

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná