Domů Novinky

Jak se stravovat po kyretáži zubů?

Přechod na jemnou stravu - iniciální fáze po kyretáži

Pravý kámen mudrců zvaný tzv.trpělivost prochází skličujícím testem po kyretáži. Jste-li gurmán jako já, Daniel, potom víte, jak je náročné přejít od chutného steaku nebo křupavé bagety k jemné, převážně tekuté stravě. Jo, to je ta chvíle, kdy vás mého hladu pomalu dochází. Ale věřte mi, je to na nějaký čas nezbytné.

V prvních dnech po zákroku je důležité jíst jídla, která jsou jemná a snadno stravitelná. Vaše tělo potřebuje energii k regeneraci, ale nesmíte zapomínat, že celý proces hojení by mohl být narušen, pokud byste se rozhodli pro něco tvrdého nebo ostrého. Vyzkoušejte směs tvarohu s banánem nebo avokádem, polévky bez velkých kusů masa. Smoothie je také skvělou volbou, kterou můžete experimentovat s různými ovocnými a zeleninovými kombinacemi.

Hydratace - když voda není jenom kámen v mozaice zdravého těla

Nyní se mi vybavuje jeden vtip, co jsem kdysi slyšel. Proč nemají ryby žízeň? Protože pije pořád. No a to bychom měli právě teď dělat i my, milí čtenáři, pít pořád. Důležitost hydratace nemůže být dostatečně zdůrazněna.

Na mém milovaném Česku máme tu výhodu, že voda je všude dostupná, čistá a kvalitní. Dehydratace by tedy neměla být problémem. A zkuste se vyhnout nápojům s obsahem kofeinu a alkoholu, které mohou podpořit uvolňování krve. A co třeba čaj? Mnozí z vás jdou po ranní kávě, ale co třeba nahradit to zeleným nebo černým čajem? Je to také skvělý způsob, jak se zahřát v těchto chladnějších měsících.

Bílkoviny a vitamíny - krok k rychlejšímu hojení

Pokud jste jako já, tak máte rádi dobrou grilovanou rybu nebo kuřecí prso. A to je skvělé, protože bílkoviny jsou pro naše tělo velmi důležité, zvláště pro hojení. Takže po jašterici, vepřovém nebo třeba krůtím měsíčku sáhněte. Ale vždy ho dobře rozmělněte, aby nedošlo k jakémukoliv podráždění.

Vitamíny pak představují další kámen do mozaiky naší stravy. Ovoce a zelenina jsou plné vitamínů, které podporují hojení a obnovu zdraví. Některé z nich, jako jsou citrusy, ale raději nechte stranou, dokud se vám úplně nezahojí rány po kyretáži. Zkuste třeba brokolici, špenát, jablka nebo banány. A co říkáte na smoothie ze špenátu a banánů, hm?

Adekvátní péče - následná fáze po zákroku

Jako otec jednoho nádherného malého chlapce jménem Vít vím, jak je důležité dbát na své zdraví a péči o tělo. A po kyretáži je to důležitější než kdy jindy, kdy potřebujete dodržovat zásady správné hygieny a pečlivé péče o dutinu ústní.

I když se to možná zdá jako samozřejmost, je důležité se vyhnout kouření, které by mohlo způsobit komplikace. Navíc je důležité dodržovat správnou hygienu úst, abyste se vyhnuli jakékoli možné infekci. Ústa jsou teplým a vlhkým prostředím, ideálním pro bakterie, takže je důležité vyčistit je pravidelně a pečlivě.

Související příspěvky

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná